Kończymy sezon RSMP 2019 na 1 miejscu w klasie HR3!!!

Już oficjalnie: mamy 1 miejsce na koniec sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w 2019 r. w klasie HR3!

Jechaliśmy tylko rundy asfaltowe (czyli bez rajdów: Polski i Elektreny). Każdy rajd na mecie, choć nie zawsze to było takie łatwe

Rajd Świdnicki pojechaliśmy od pierwszego OS na resztkach pompy paliwowej. Nadwiślański pojechaliśmy bez serwisu i sami reanimowaliśmy urwane mocowanie tylnego amortyzatora. Rzeszów przejechaliśmy z urwanym podczas zwiedzania rowu kolektorem wydechowym. Na Rajdzie Śląska z kolei wymienialiśmy na dojazdówce cewkę (jakimś cudownym przypadkiem mieliśmy akurat w samochodzie zapasową). A na ostatnim serwisie zacięty termostat.

Przede wszystkim jednak zawsze podchodzimy z czułością do sprzętu i dbamy o niego w każdej sytuacji. Klasa HR3 rządzi się swoimi prawami- trzeba brać poprawkę na to, że w samochodzie znajdują się oryginalne podzespoły- nie wszystko może być nowe. Najważniejsza jest meta- dlatego staraliśmy się stosować starą zasadę: „jedź najwolniej jak potrafisz aby wygrać”. Obserwowaliśmy więc konkurencję i jechaliśmy tempem, które jak się okazało było wystarczające aby zdobyć największą ilość punktów na koniec sezonu.

Podsumowanie sezonu 2019 w

Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Kończymy sezon 2018 HRSMP na piątym miejscu w klasie PZM-5

Sezon 2018 był naszym pierwszym w Mistrzostwach Polski. Dlatego pierwsze dwa rajdy jechaliśmy bez pomiaru czasu- zdobywając konieczne punkty do licencji międzynarodowej. Wszystkie rajdy które jechaliśmy już z licencją (i pomiarem czasu) wygraliśmy w klasie. Jednego rajdu nie ukończyliśmy (Nadwiślański) z powodu awarii silnika. Prowadziliśmy w klasie do ostatniego OS. Po jego ukończeniu już na dojazdówce do uroczystej mety rajdu ducha wyzionął silnik naszego Citroena AX. Normalnie byśmy dopchali, ale na nieszczęście to była najdłuższa dojazdówka w rajdzie (ponad 50 km). 

Nasze wyniki w sezonie:

  1. Rajd Podkarpacki (SKJS): 2 miejsce K1, 10 miejsce w generalce
  2. Rajd Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza (HRSMP): bez pomiaru czasu (punkty do licencji)
  3. Rajd Świdnicki KRAUSE (HRSMP): bez pomiaru czasu (punkty do licencji)
  4. Rajd Dolnośląski – Hotel Zieleniec (Historic): 1 miejsce F2, 3 miejsce PZM5, 12 miejsce w generalce
  5. Rajd Nadwiślański (HRSMP): rajd nie ukończony z powodu awarii silnika (na dojazdówce po ostatnim OS w drodze na metę rajdu)
  6. Rajd Śląska (HRSMP): 1 miejsce F2, 4 miejsce PZM5, 9 miejsce w generalce
  7. Rajd Rzeszowski (HRSMP): 1 miejsce F2, 6 miejsce PZM5, 11 miejsce w generalce
  8. Rajd Wisły (HRSMP): 1 miejsce F2, 4 miejsce PZM5, 10 miejsce w generalce

Podsumowanie sezonu 2018 w

Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Share This